O blogu

Liczą się fakty i liczby, a nie czyjeś mgliste impresje. Od lat wojuję w Internecie o szacunek dla faktów, posiłkując się często twardymi danymi pochodzącymi z renomowanych źródeł. Blog służyć ma właśnie upowszechnianiu rzetelnych danych i przekonywaniu nimi tych, którzy po prostu nie mieli okazji ich poznać, którzy nie dotarli do źródeł. Tych, którzy niewygodnych dla siebie faktów i liczb z założenia, z przyczyn ideologicznych nie akceptują, nie mam zamiaru przekonywać - to daremny trud i strata czasu.

Utworzyłem przez lata wiele blogów - niektóre szybko upadły, inne trwały latami (najdłużej Poradnik internauty na platformie Blox.pl). Tematy były bardzo różne, głównie komputerowe i językowe.

Postanowiłem obecnie skomasować w jednym blogu kilka swoich pasji i od czasu do czasu wrzucać jakiś wpis dotyczący gospodarki i statystyki, Excela, GeoGebry czy Scrivenera. Jak długo tym razem wytrzymam, trudno ocenić - myślę jednak, że łatwiej będzie utrzymywać jakiś rytm niezależnie od zmieniających się akurat zainteresowań czy choćby zwykłej zmiany akcentów.

Uwaga techniczna: zamieszczenie komentarza wymaga wpisania kodu weryfikacyjnego captcha - to niestety konieczność ze względu na spam, który dotyka niechronione blogi.

9 komentarzy:

 1. Radości z tworzenia... wytrwałości i wpadnięcia do mnie w gości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prowadź dalej.
  Bardzo ciekawy blog.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odkąd Trystero skupił się ściśle na tematyce inwestowania, nie ma Pan sobie równych w kategorii blogów ogólnoekonomicznych. Czytam właśnie bloga od deski do deski i aż kręci mi się w głowie od nagromadzenia statystyk, idealnie przeznaczonych do łojenia ignorantów ekonomicznych w dyskusjach internetowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo miło to słyszeć, dziękuję. Mam nadzieję, ze uda się zaszczepić racjonalny ogląd świata przynajmniej garstce osób. Ukłony :-)

   Usuń
 4. Panie Pawle, linki w Wielkiej Biedzie wygasły. Da się zaktualizować? Ta tabelka to kawał dobrej roboty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie się da, ale byłaby to duża robota. Mogę jedynie odsyłać do roboczo do linku:
   http://strateg.stat.gov.pl/
   do Obszarów tematycznych.

   Usuń
 5. wITAM.zNAM I CZYTAM tWOJE BLOGI,STRONY PANIE pAWLE,ZRESZTA W KLIKU KWESTIACH BARDZO MI POMOGŁY,TAKZE BYŁES TAK ŁASKAW ABY OSOBISCIE NA KILKA PYTAŃ MI ODPOWIEDZIEC,ZA CO BYŁEM I JESTEM NA PRAWDĘ WDZIĘCZNY.tEN BLOG ZNAM OD OK.WRZEŚNIA B.R. ,PRZECZYTAŁEM GO CAŁEGO JAK DOTĄD,I TO WSPANIAŁE,ZE PEWNE KWESTIE,ZE ZROZUMIENIEM KTÓRYCH MIAŁEM CZASEM PROBLEM,TU ZOSTAŁY "PODANE "BARDZO PRZYSTEPNIE,OCZYWISCIE WG.MNIE.bARDZO,ALE TO BARDZO CIEKAWY BLOG.dZIĘKI pAWLE.żYCZĘ,ABY ROZWIJAŁ SIĘ DOBRZE DALEJ,BYC MOŻE NASZE SKOŁOWANE SPOŁECZEŃSTWO(NIE CHCĘ POPAŚĆ W PARANOJE LUB PATOS ;-( POCZYTA,WPADNIE NA TA STRONĘ.Kazdy ma swoje sympatie,polityczne,itp.Najwazniejsze by-moze sie mylę-moze nie najważniejsze,ale bardzo ważnym jest to bysmy nie byli we wszystkim PEWNI NA 100% swoich racji,bo pozbawiamy się tego ,co tak bardzo ludzkie-WĄTPLIWOŚCI.Byli juz tacy co wierzyli(i są) w swoje przekonania bez cienia watpliwości.Kończy sie to zazwyczaj źle dla .Przepraszam za przydługi wpis.Pozdrawiam drogi panie Pawle i zycze wszystkiego dobrego.Paweł Rok

  OdpowiedzUsuń